р. Пістинька


Річка Пістинька

~~~~~

Пістинька — річка на Гуцульщині, в Косівському та Коломийському районах Івано-Франківської області. Права притока Пруту (басейн Дунаю). Довжина Пістиньки — 56 км, площа басейну — 661 км². Бере початок з джерел на східних схилах гори Версалем (1406 м), що в Покутсько-Буковинських Карпатах. У верхів’ях тече територією Національного парку «Гуцульщина». Долина у верхній течії ущелиноподібна, завширшки від 6—10 до 50 м, до села Микитинці — V-подібна. Нижче долина трапецієподібна, завширшки 1,2—1,5 км. Ширина заплави від 20—100 до 650 м. Річище помірно звивисте, пересічна ширина 10—15 м, на окремих ділянках до 45 м. Багато островів.
Близько 9 км довжини Пістиньки припадає на село Шешори. Геоморфологічні особливості природного середовища тієї місцевості призвели до утворення низки водоспадів, порогів, перекатів. Серед водоспадів найбільшу туристичну привабливість мають Великий та Малий Гуки, Сріблясті водоспади. Біля річки у Шешорах є туристична база, а також чимало приватних готелів. Річка з водоспадами, гори, вкриті лісами становлять головний природний рекреаційний ресурс села Шешори.
Похил річки 18 м/км. Основні притоки — Лючка (ліва), Брустурка (права). Живлення мішане, з переважанням дощового. Замерзає у середині грудня, скресає у 2-й половині березня. Воду використовують для господарських потреб і розведення риби. Є протиповеневі гідротехнічні споруди.
Пістинька протікає через такі населені пункти: Космач, Прокурава, Шешори, Пистинь, Микитинці, Спас, Нижній Вербіж, і впадає в Прут біля Коломиї.

~~~~~

Джерело тексту: Вікіпедія

Більше на АртКоло:

 

Сподобалось? Залишіть Ваш коментар!

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: