Северин Обст: гуцульські образи


Северин Леопольд Обст (пол. Seweryn Leopold Obst) (*1847, Нижній Березів — †1917, Львів) — польський художник, живописець, графік, ілюстратор, етнограф.

~~~~~

Северин Обст народився 29 грудня 1847 року у Нижньому Березові. Початкову освіту здобув у Яблунівській школі та реальних школах Станіславова, Вадовіце, Снятина.
У 1864–1871 роках навчався у віденській Академії образотворчих мистецтв. Вивчав там живопис, графіку, анатомію, перспективу та історію культури і мистецтв. У Відні Северин Обст познайомився з Артуром Ґротґером, який також навчався в Академії у майстерні Крістіана Рубена.
У 1874 повернувся на батьківщину. Малював портрети для заможних родин, серед яких Богусевичі з Буковини та Задуровичі з Палагичів.
Під час короткого перебування в Кракові познайомився з тамтешнім мистецьким осередком, заприятелював з Вітольдом Пружковським.
З дитинства Северин Обст захоплювався Гуцульщиною, тож оселився там на декілька років. Мешкав у Жаб’ї та Яремчі. Малював гуцулів та гуцулок, займався етнографією, збирав колекцію виробів народного мистецтва. В цей час створив два об’ємні альбоми замальовок декоративних мотивів народного мистецтва гуцулів (мосяжництва, різьблення, вишивок, ткання, писанок та іншого). Ці альбоми пізніше передав до музею Дідушицьких професор Максиміліан Новицький.
У 1883 році Северин Обст переїжджає до Львова. До оформлення видань «Взорів промислу домашнього» запросив його віце-президент Промислового музею у Львові Л. Вербицький. Окрім ілюстрацій до видань «Взорів промислу домашнього» («Металеві вироби селян на Русі», «Вишивки селян на Русі», «Глиняні вироби селян на Русі (Косів та Сокаль)») Промислового музею у Львові, малюнки Северина Обста були вміщені Володимиром Шухевичем до власної праці «Гуцульщина».
У 1883–1898 роках Северин Обст мав майстерню у Львові на вулиці Сакраменток. Тут він навчав живопису Казимира Лотоцького.
Роботи Северина Обста експонувались на виставках у Львові, Варшаві, Кракові, Коломиї, Тернополі, Жешуві, Лондоні. У березні 1912 року у Львові відбулася персональна виставка митця, присвячена 50-річчю творчості, де було представлено 208 полотен.
З 1910 року мешкав у притулку для пристарілих фундації Домса. Помер 2 січня 1917 року у Львові. Похований на Личаківському цвинтарі. (Могила проіснувала до 1939 року).

~~~~~

Джерело тексту: Северин Обст на Вікіпедії

Більше на АртКоло:

3 comments

  1. Сповіщення: Валеріан Крицінський: картини та розписи | АртКоло

  2. Сповіщення: Гуцули – чоловіки | АртКоло

  3. Сповіщення: Казимир Сихульський | АртКоло

Сподобалось? Залишіть Ваш коментар!

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: